АКТУАЛИЗАЦИЯ НА ЖИВО: Резултати от общите избори през 2016 г., публикувани от ЕК (част 5)
Избирателната комисия на Гана започна да публикува резултатите след дълъг и уморителен период на гласуване.
ЕК обаче отбеляза, че „за да се осигурят безспорни резултати, процесът на проверка на ЕК е изключително строг“.
Всички резултати по-долу са временни и подлежат на процес на ръчна проверка, както е посочено в съобщението за пресата.
Това е продължение на Резултатите от Общите избори 2016 г., публикувани от ЕК (Част 4), Резултатите от Общите избори 2016 г., публикувани от ЕК (Част 3), Резултатите от Общите избори 2016 г., публикувани от ЕК (ЧАСТ 2) и Резултатите от 2016 г. Общи избори, публикувани от ЕК (ЧАСТ 1)
Име на област: Таланти
Име на избирателния район: Таланти
1. Ivor Kobina Greenstreet: CPP: 96
2. Роулингс: NDP:
3. Джон Драмани Махама: NDC: 18 798
4. Papa Kwesi Nduom: PPP: 190
5. Nana Addo Dankwa Akufo-Addo: АЕЦ: 9 104
6. Едуард Насигри Махама: PNC: 2037
7. Джейкъб Осей Йебоа: IND: 278
Общо гласове: 30 540
Отхвърлени гласове: 1 217
Общо гласове в урните: 31 757
Име на област: Асин Север
Име на избирателния район: Асин Север
1. Ivor Kobina Greenstreet: CPP: 115
2. Роулингс: NDP:
3. Джон Драмани Махама: NDC: 12 266
4. Papa Kwesi Nduom: PPP: 427
5. Nana Addo Dankwa Akufo-Addo: АЕЦ: 14,1
6. Едуард Насигри Махама: PNC: 37
7. Джейкъб Осей Йебоа: IND: 20
Общо гласове: 27 189
Отхвърлени гласове: 789
Общо гласове в урните: 27 978
Име на област: Обуаси
Име на избирателния район: Обуаси Запад
1. Ivor Kobina Greenstreet: CPP: 26
2. Роулингс: NDP:
3. Джон Драмани Махама: NDC: 11 796
4. Papa Kwesi Nduom: PPP: 646
5. Nana Addo Dankwa Akufo-Addo: NPP: 34,6
6. Едуард Насигри Махама: PNC: 14
7. Джейкъб Осей Йебоа: IND: 9
Общо гласове: 47 169
Отхвърлени гласове: 363
Общо гласове в урните: 47 532
Име на област: Аявасо
Име на избирателния район: Аявасо Уест Уогон
1. Ivor Kobina Greenstreet: CPP: 92
2. Роулингс: NDP:
3. Джон Драмани Махама: NDC: 24 208
4. Papa Kwesi Nduom: PPP: 703
5. Nana Addo Dankwa Akufo-Addo: NPP: 32,4
6. Едуард Насигри Махама: PNC: 18
7. Джейкъб Осей Йебоа: IND: 13
Общо гласове: 57 563
Отхвърлени гласове: 262
Общо гласове в урните: 57 825
Име на област: Twifo Afit Morkwa
Име на избирателния район: Twifo Afit Morkwa
1. Ivor Kobina Greenstreet: CPP: 69
2. Роулингс: NDP:
3. Джон Драмани Махама: NDC: 16 393
4. Papa Kwesi Nduom: PPP: 442
5. Nana Addo Dankwa Akufo-Addo: АЕЦ: 19,2
6. Едуард Насигри Махама: PNC: 49
7. Джейкъб Осей Йебоа: IND: 27
Общо гласове: 36 282
Отхвърлени гласове: 723
Общо гласове в урните: 37 005
Име на област: На срещи
Име на избирателния район: На срещи
1. Ivor Kobina Greenstreet: CPP: 28
2. Роулингс: NDP:
3. Джон Драмани Махама: NDC: 9,419
4. Papa Kwesi Nduom: PPP: 296
5. Nana Addo Dankwa Akufo-Addo: NPP: 48,5
6. Едуард Насигри Махама: PNC: 19
7. Джейкъб Осей Йебоа: IND: 5
Общо гласове: 58 318
Отхвърлени гласове: 204
Общо гласове в урните: 58 522
Име на област: Долината Престеа Хуни
Име на избирателния район: Долината Престеа Хуни
1. Ivor Kobina Greenstreet: CPP: 84
2. Роулингс: NDP: 374;
3. Джон Драмани Махама: NDC: 34 876
4. Papa Kwesi Nduom: PPP: 1,264
5. Нана Адо Данква Акуфо-Адо: АЕЦ: 33,3
6. Едуард Насигри Махама: PNC: 48
7. Джейкъб Осей Йебоа: IND: 50
Общо гласове: 70 023
Отхвърлени гласове: 1304
Общо гласове в урните: 71 327
Име на област: Обуаси
Име на избирателния район: Обуаси Изток
1. Ivor Kobina Greenstreet: CPP: 20
2. Г-н Konadu Agyeman-Rawlings: NDP:
3. Джон Драмани Махама: NDC: 11 400
4. Papa Kwesi Nduom: PPP: 438
5. Нана Адо Данква Акуфо-Адо: АЕЦ: 27,9
6. Едуард Насигри Махама: PNC: 20
7. Джейкъб Осей Йебоа: IND: 11
Общо гласове: 39 851
Отхвърлени гласове: 275
Общо гласове в урните: 40 126
Име на област: Офис Север
Име на избирателния район: Офис Север
1. Ivor Kobina Greenstreet: CPP: 68
2. Роулингс: NDP:
3. Джон Драмани Махама: NDC: 15 265
4. Papa Kwesi Nduom: PPP: 119
5. Nana Addo Dankwa Akufo-Addo: АЕЦ: 18,1
6. Едуард Насигри Махама: PNC: 55
7. Джейкъб Осей Йебоа: IND: 25
Общо гласове: 33 728
Отхвърлени гласове: 638
Общо гласове в урните: 34 366
Име на област: Мфанцеман
Име на избирателния район: Мфанцеман
1. Ivor Kobina Greenstreet: CPP: 216
2. Роулингс: NDP:
3. Джон Драмани Махама: NDC: 25 679
4. Papa Kwesi Nduom: PPP: 2480
5. Nana Addo Dankwa Akufo-Addo: АЕЦ: 28,2
6. Едуард Насигри Махама: PNC: 48
7. Джейкъб Осей Йебоа: IND: 38
Общо гласове: 56 772
Отхвърлени гласове: 1197
Общо гласове в урните: 57 969
Име на област: Лададе Котопон
Име на избирателния район: Даде Котопон
1. Ivor Kobina Greenstreet: CPP: 98
2. Роулингс: NDP:
3. Джон Драмани Махама: NDC: 42 025
4. Papa Kwesi Nduom: PPP: 595
5. Nana Addo Dankwa Akufo-Addo: АЕЦ: 37,1
6. Едуард Насигри Махама: PNC: 18
7. Джейкъб Осей Йебоа: IND: 15
Общо гласове: 79 904
Отхвърлени гласове: 530
Общо гласове в урните: 80 434